Ukupno: 2120196

Obavijest vezana za novu školsku godinu 2021./2022.

Poštovani roditelji,

Nastava za sve učenike započinje 6. rujna. Sukladno Modelima i preporukama za rad škola u uvjetima povezanim s COVID-19, naša škola će i u ovoj  školskoj godini raditi u dvije smjene, na način da će razredna nastava biti jedan tjedan ujutro, a predmetna poslijepodne, a sljedeći tjedan obrnuto. Razredni odjeli u kojima je organiziran produženi boravak će uvijek biti ujutro.

Produženi boravak u matičnoj i područnoj školi započinje s radom 7. rujna. U prvom tjednu nastave produženi boravak će u obje škole trajati do 14:00 sati. Učenici koji su u produženom boravku u matičnoj školi će dobivati marendu i ručak od 7. rujna.

Učenici koji su u produženom boravku u područnoj školi će dobivati  ručak od 7.rujna (marendu nose od kuće).

Marenda i ručak za ostale učenike u matičnoj školi (od 1. do 8. razreda) organizirat će se od 13. rujna (nakon što prikupimo podatke o zainteresiranim učenicima).

Prvi tjedan u jutarnjoj smjeni bit će razredna nastava - smjena A.

Jutarnja smjena započinje s radom u 8:00, a poslijepodnevna u 14:00. Školski sat traje 45 minuta, u obje smjene.

Prvoga dana nastave i u A i u B smjeni održat će se samo 1 školski sat ( sat razrednika ) na kojem će učenici preuzeti udžbenike i radne bilježnice i dobiti raspored, kao i osnovne upute za daljnji rad. Učenici u školu dolaze s praznim torbama kako bi mogli preuzeti udžbenike i radne bilježnice.

B smjena prvog dana nastave dolazi u 14:00 sati.

Vezano za prijevoz naših učenika u predmetnoj nastavi, a koji dolaze s područja Ploče i Dračevca, Liburnija je u dogovoru s Gradom Zadrom osigurala posebnu liniju samo za naše učenike. Autobus kreće ujutro u 7:20 iz Dračevca, a poslijepodne u 13:20 također iz Dračevca, a vozit će ih do Trga Gospe Loretske. Povratak autobusa je planiran u 13:20, odnosno u 19:20, također s Trga Gospe Loretske. Prvi dan će povratak autobusa biti u 15:15 s Trga Gospe Loretske.

Prvi dan nastave za prvaše

U pratnji učenika smije biti samo jedan roditelj koji mora nositi masku. Budući da se priredbe ne preporučuju, Učiteljica će dočekati učenike i roditelje na školskom dvorištu i uvesti ih u učionicu i to:

• u matičnoj školi

1.a - 10:00

1.b - 10:30

• u područnoj školi

​​1.c – u 9:00

Prvi dan nastave u Područnoj školi

2.d, 3.d i 4,d u 8:00 - samo sat razrednika

U privitku ove vijesti nalaze se Protokol za učenike i roditelje, protokol za djelatnike, Protokol o podjeli udžbenika, Preporuke HZJZ i MZO, raspored razreda po učionicama i kalendar rada škole. Molim vas da pročitate privitke.

Napominjem da učenici za vrijeme nastave i velikog odmora borave u prostorima zgrade i dvorišta. Izlaženje izvan školskog prostora nije dopušteno.

Svima želimo sretan početak nove školske godine!

S poštovanjem

Jasmina Matešić

objavio: Jasmina Matešić   datum: 1. 9. 2021.