Posjet Gradskoj knjižnici, Ogranku Arbanasi

U ponedjeljak , 17.11.2014. učenici 2.b razreda  posjetili su  Gradsku knjižnicu Ogranak Arbanasi.

Cilj posjeta je da učenici steknu naviku dolaženja u knjižnicu, te upoznaju knjižnicu kao mjesto za učenje, druženje i razonodu.

Srdačno ih je dočekala knjižničarka Biserka na dječjem odjelu.

Učenici su se razveselili veselo uređenim i oslikanim zidovima, policama s mnoštvo slikovnica, knjiga...

Nakon upoznavanja smjestili su se u udobne sjedalice i fotelje kako bi poslušali zanimljivu i poučnu priču Slon i velikodušnost. Prepustili su se čaroliji riječi koje su ih odvele na putovanje u daleku Afriku gdje su upoznali  slonića Zambaia koji je velikodušno pomagao životinjama, ali i djeci. Kad su ga lovci ulovili radi njegovih prekrasnih kljova u tren oka u pomoć su mu pritekle mnoge životinje iz savane. Prekrasne ilustracije egzotičnih životinja učenike su  oduševile, ali i potakle njihovu zaigranu maštu.

Važno je reći da su učenici poruku priče shvatili jer su aktivno i sa zanimanjem slušali priču.

Gabrijela: Ako ti nekome pomogneš i on će tebi pomoći.

Luka D.: Prijateljstvo je važno jer ti prijatelj može pomoći kad si u nekoj nevolji.

Luka Boško: Važno je da volimo jedni druge jer onda si i pomažemo.

Nakon odslušane priče djeca su izrađivala bookmarkere na temu Ljubav prema životinjama koji su im ostali za uspomenu na lijepo druženje.

Veselimo se ponovnom susretu i jedva čekamo novu radionicu.

Učiteljica Vesna Hromić

objavio: Vesna Hromić   datum: 19. 11. 2014.