Ukupno: 2120969

Dan grada Zadra

Dan otvorenih vrata škole prigodom blagdana Sv.Krševana obilježen je svečano izložbom fotografija Zadar u Domovinskom ratu i nizom prigodnih radionica.

Učenici od 1.- 4.razreda planirali su i realizirali posjete muzejima i starinama grada. Posjetili su muzeje Antičkog stakla i Zlato i srebro grada Zadra.

Učenici u PŠ Ploče odradili su radionice vezane za rođendan Gradu.

Učenici od 5. - 8.razreda sudjelovali su u nizu korisnih i višenamjenskih radionica.

Likovna radionica na temu Božićni ukrasi ponudila je upoznavanje kiparske tehnike višeslojnog lijepljenja papira ( papier mache ).

Radionica Zadar u srcu realizirana je u školskoj knjižnici pod mentorstvom  knjižničarke.

Izradom plakata na temu Razglednica Zadra i Rječnik mladih  strani jezici su dali svoj prilog Otvorenim vratima škole, uživajući u pjesmama Erosa Ramazzotija.

Radi prepoznavanja biljaka primorske vazdazelene šume na Punti Bajlo i otočiću Sv. Klement uživali su učenici šestog razreda sa svojim mentorima.

U Gradskoj knjižnici ogranak Arbanasi upriličeno je prikazivanjem filmova Ledeno doba i Australija za učenike 5. i 8.razreda.

Skupina 5c. razreda, izborne nastave informatike, izradila je uz pomoć aplikacije za izradu slika simbole i kulturne znamenitosti grada.

Odbojkaška sekcija sudjelovala je na turniru održanom na Višnjiku.

Zbor je okupio svoje članove uživajući u izvođenju lijepih pjesama.

Sva događanja popratili su članovi fotosekcije, čije ćete uratke vidjeti uskoro.

Za Okruglim  stolom na temu Pravo na obrazovanje (iz Konvencije UN-a o pravima djeteta čl.28.) okupila se skupina učenika osmih odjela sa razrednicama i članicama stručno-razvojne službe.

objavio: Branka Bajo   datum: 24. 11. 2009.