Poludnevni izlet 2. a, b i c razreda

U utorak, 9. svibnja, učenici 2.a, b i c razreda sa svojim učiteljicama su krenuli na planirani poludnevni izlet u Sokolarski centar i Skradin.

Autobusom smo krenuli prema Sokolarskom centru koji je smješten u borovoj šumi šibenske Dubrave. Upoznali smo se sa svijetom ptica grabljivica – sove i sokola te naučili i čuli puno zanimljivosti o životinjskom svijetu i njihovom životu u šumi.

Zatim smo krenuli prema Skradinu gdje je bio organiziran ručak i natjecateljske igre za učenike: potezanje konopa, bacanje vortexa, nogomet i sl.

Nakon igara u zgradi NP Krka u suradnji s nacionalnim parkom učenici su sudjelovali na radionici na temu Mini čuvari prirode.

Mini čuvari prirode“ edukativni je program prilagođen učenicima od 1. do 4. razreda. Zaposlenici Nacionalnog parka Krka u programu djeci govore o Nacionalnom parku Krka, njenom fenomenu, potrebi da se on zaštiti kao i cijeli okoliš, te o dozvoljenim i zabranjenim radnjama u Nacionalnom parku Krka.

Nakon radionice djeca su dobila diplomu „MINI ČUVAR PRIRODE“ .

Izdvojila bih još jednu zanimljivost, a to je da učenici 2.b razreda, na moj prijedlog, a pristanak roditelja, i ove godine sa sobom na izlet nisu nosili mobitel.

Roditelji su imali dovoljno povjerenja jer su znali da sam im u svakom trenutku dostupna i da će imati dovoljno fotkica sa izleta.

To je ideja koju prakticiram već dulje vrijeme i veoma je bezbolno izvediva. Vodila sam se idejom, kao što je nekad bilo, potaknuti djecu na međusobno druženje s vršnjacima, igru, zabavu, slušanje, pamćenje i stvaranje uspomena koje će biti trajno pohranjene i oblikovane stvarnim emocijama.

Dojmovi djece su savršeni. Neopterećeno i opušteno su sudjelovala u svim različitim aktivnostima koje su za njih pripremljene i u prirodi koju su upijala svim osjetilima. smiley heart

Više pogledajte u videouratku.

Poludnevni_izlet_2._razred_(7).mp4 (31.56 MB)

objavio: Vesna Hromić   datum: 30. 5. 2023.