Upis u prvi razred za školsku godinu 2023./2024.

Poštovani roditelji,

kako ste imali priliku saznati iz sredstava javnog informiranja prijava djece, obveznika, doraslih za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2023./2024. neće se provoditi kao do sada već će djeca biti dodjeljivanja školama na osnovu prebivališta/boravišta. Informaciju o tome kojoj školi vaše dijete pripada  dobit će te u Korisnički pretinac u sustavu e-Građani.

Ukoliko niste u tom sustavu molimo vas da nazovete školu kojoj mislite da bi po adresi prebivališta trebali pripadati i tako provjerite pripadnost školi.

Ako niste u sustavu e-Građani dijete će te tom u slučaju prijaviti tako što će te ispuniti obrazac u prilogu i donijeti ga fizički u školu. Mi ćemo tada dijete unijeti u sustav.  Molimo roditelje da ovo koriste kao krajnju mogućnost kako se ne bi nepotrebno stvarale gužve u prostoru škole. Ispunjeni obrazac možete ostaviti kod članova stručne službe, ovisno o smjeni, tajnika škole ili kod zaštitara. Zahtjevi će naknadno biti uneseni u sustav.

Roditelji čija su djeca određena jednoj školi, a žele pohađati drugu, predaju zahtjev za obje škole. U onu u koju su svrstani po ključu prebivališta/boravišta ići će na testiranje, a u drugu školu će doći na upis. Škola može odbiti zahtjev za upis, ako to za školu bude značilo neplanirano povećanje broja razrednih odjela.

Kako ove godine ne postoji mogućnost unosa datuma testiranja i sistematskog pregleda u aplikaciju za upise molimo roditelje čija djeca pripadaju OŠ Krune Krstića da popune online obrazac kako bi smo vas mogli obavijestiti o terminima. Obavijest o terminima dobit će te na adresu e-pošte koji date u upitniku.

U prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. na području Zadarske županije školski obveznici upisa su:

• djeca koja do 1. travnja 2022. godine imaju navršenih šest godina života  i
  • djeca kojima je za školsku godinu 2021./2022. rješenjem Upravnog odjela odgođen upis u osnovnu školu ili su privremeno oslobođena od školovanja.

Prijevremeni upis

Za djecu koja će šest godina navršiti do kraja tekuće godine (od 1. travnja do 31. prosinca 2022. godine), a nisu školski obveznici roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za povjerene poslove državne uprave Zadarske županije (Obrazac 6) za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Uz Obrazac 6 roditelj/skrbnik treba priložiti presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prebivalištu i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Obrazac se nalazi na web stranicama Zadarske županije, Upravni odjel za obrazovanje kulturu i šport pod Obrasci.

Zahtjevi s pripadajućom dokumentacijom mogu se dostaviti i skenirani na e-mail marjana.reljic@zadarska-zupanija.hr ili na adresu Zadarske županija, Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport, Zadar, Josipa Jurja Storssmayera 20.

Podnošenje prijave/zahtjeva u sustavu e-Građani - e-upisi

• prijave za redovan upis za djecu s teškoćama u razvoju – okvirno od 14.2.2023.
  • prijave za prijevremeni upis ili privremeno oslobađanje od upisa – okvirno  od 2.3.2023.
  • prijave za redovan upis - okvirno od 2.3.2023.

Na povednici u nastavku su upute za korištenje aplikacije.

Sretno svima

eOS-INICIJALNI-UPITNIK-dora_eni.pdf (1.41 MB)

objavio: Katarina Rosan Leovac   datum: 27. 2. 2023.