Upisi u prvi razred osnovne škole_2022./2023.

Područna škola  - 20.6. - 8:00 – 9:00

Matična škola:

• 21.6. – 13:30 – 17:30
  • 27.6. – 8:30 – 11:30
  • 28.6. – 8:30 – 11:30

Detaljne informacije se nalaze pod "opširnije".

Vidimo se na upisima!!!😊

Poštovani roditelji prvaša,

za upis u prvi razred potrebno je:

1. potvrda predškolske ustanove o završenom programu predškole
  2. upisnica

Upisnica je u prilogu kao i Zahtjev za produženi boravak.

Prilikom popunjavanja upisnice birate koje će strani jezik dijete učiti kao prvi strani jezik. Zakon ne propisuje da to mora biti engleski jezik. Imate mogućnost izbora, možete birati između engleskog, njemačkog i talijanskog. Koji će jezik dijete učiti ovisi o vašem izboru i broju djece.

Što se tiče izbornih predmeta oni se također biraju pri upisu. Dijete može i ne mora pohađati izborne predmete. Jednom kada se odabere on postaje obavezan. U ovom trenutku možete birati između dva predmeta, vjeronauka i informatike. Mogu i oba, a ne mora niti jedan.

Molim vas da budete svjesni da svojim odabirom opterećujete dijete s dodatnim satima i obavezama. Također vas molim da imate u vidu kako se nastava u matičnoj školi provodi u dvije smjene što znači da nije uvijek moguće napraviti raspored tako da izborna nastava bude prve ili zadnje sate. Iako se nastava u područnoj školi izvodi u jednoj smjeni, imamo istu situaciju s rasporedom jer učitelji iz matične škole dolaze u područnu samo na određene dane.

Za roditelje koji su iskazali interes za uključivanje djece u produženi boravak među privitcima je i zahtjev za produženi boravak. Na zahtjevu je navedena dokumentacija koju je potrebno dostaviti. S obzirom na velik broj zaineresiranih dužna sam vas informirati kako ukoliko budemo morali raditi selekciju, ona će se raditi u skladu s odlukom Grada o kandidatima koji imaju prednost.

Ukoliko nekome poslodavac nije na području Grada ili Županije potvrdu o zaposlenju može dostaviti poslodavac putem maila.

Udžbenike i radne bilježnice za učenike osiguravaju Ministarstvo i Grad Zadar. Školski pribor i mapa za Likovnu kulturu nisu osigurani.

Što se tiče pernica i školskog pribora nemojte pretjerivati. Što veća pernica to veći teret na malim leđima. Udžbenici i radne bilježnice već čine torbe preteške, ne treba ih dodatno opterećivati.

Dovoljni su:

1. drvene bojice
  2. grafitne HB olovke
  3. šiljilo
  4. gumica   i
  5. flomasteri.

I ove se školske godine Škola u suradnji s Gradom prijavljuje na projekt subvencionirane prehrane. Kao i prošle godine subvencija će iznositi 5,47 kn Grad Zadar je zadao jasne kriterije te odredio pripadajuću dokaznu dokumentaciju, koja treba biti dostavljena u Školu.

Molimo vas da anketu popunite i dostavite Školi s odgovarajućom dokumentacijom do najkasnije 1.rujna. U anketi traženi podatci koristit će se isključivo u svrhu ostvarivanja prava na subvencioniranu prehranu. U prilogu je i anketa za sudjelovanje u projektu.

Molim roditelje koji žele sudjelovati u projektu da popune istu anketu online u svrhu provedbe istraživanja.

objavio: Katarina Rosan Leovac   datum: 10. 6. 2022.