Ukupno: 2120170

Naš prvi eTwinning projek

Ove školske godine naša škola prvi put sudjeluje u jednom projektu eTwinninga,  projektu Happy Christmas.

Što je eTwinning? To je zajednica škola u Europi. Funkcionira preko platforme namijenjene odgojno-obrazovnim djelatnicima koji rade u dječjim vrtićima i školama europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi komuniciraju, surađuju, razvijaju projekte, razmjenjuju znanja i iskustva.

Ciljana skupina ovog projekta su učenici od 10 do 13 godina starosti koji uče engleski jezik diljem Europe. Ovim projektom djeca povezuju zemljopisne pojmove i komunikaciju na engleskom jeziku. Također  saznaju više o samoj Europi. Kreativnost učenika dolazi do izražaja kroz njihov likovni izričaj.

Učenici rade božićne čestitke za učenike u drugim gradovima. Te čestitke se šalju tradicionalnom poštom.  Svaka škola treba poslati barem jednu čestitku drugim školama. Broj čestitki može biti i veći ovisno o broju učenika koji sudjeluju u projektu.

Na ovaj način učenici usavršavaju svoje znanje engleskog jezika, ali isto tako i šire svoje znanje o drugim europskim zemljama.

Ukupno se 15 škola uključilo u projekt. Dvije škole su iz Hrvatske (OŠ Meje iz Splita i naša škola). Ostalih 13 škola su iz slijedećih gradova: Fermo (Italija), Orestiade (Grčke), Dijon (Francuske), Tenerife (Španjolska), Terceira (Portugal), Sierpc (Poljska), Wieprz (Poljska), Piazza Armerina (Italija), Constanta (Rumunjska), Vinnytsia (Ukrajina), Koli (Finska), Burgos (Španjolska) i Wilamowice (Poljska).

Iz naše škole sudjelovali su učenici iz dva razredna odjela, III a i III b, pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Sonje Lovrić-Lilić.

Galerija slika samo će djelomično prikazati kako je bilo raditi  božićne čestitke koje su sada na putu prema ostalim sudionicima projekta.

objavio: Jasmina Matešić   datum: 5. 12. 2021.