Ukupno: 2120199

Čestitke našim učenicima Marijeti i Franku i njihovoj mentorici Sonji Lovrić Lilić !

U ponedjeljak 18.listopada 2021. učenici naše škole Marijeta Krznar (V razred) i Franko Bajlo (VIII razred), u pratnji njihove učiteljice iz talijanskog mr.sc. Sonje Lovrić – Lilić nazočili su dodjeli nagrada i otvorenju izložbe povodom natječaja za osnovne i srednje škole „Na putu s Danteom“.

U kategoriji osnovne škole Franko je osvojio drugu  a Marijeta treću nagradu. Mogli su sudjelovati učenici svih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj. Pristiglo je jako puno radova.

Natječaj su organizirali Udruga Dante Alighieri iz Zadra na čelu s predsjednikom doc. dr.sc.  Boškom Knežićem  i Udruga Dante Alighieri iz Zagreba na čelu s doc. dr. sc. Monicom Priante. Dodjela nagrada održana je u Zagrebu, u Talijanskom institutu za kulturu.

Osim dijela nagrađenih učenika i njihovih mentora, toj dodjeli nagrada i otvorenju izložbe nazočili su i ravnatelj Talijanskog instituta za kulturu Gian Luca Borghese, veleposlanik Italije Pierfrancesco Sacco i ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Dubravka Brezak Stamać.

Nagrađeni učenici dobili su vrijedne nagrade.

Bilo je više radova iz naše škole na izložbi, a još više radova nalazi se na virtualnoj izložbi. Pogledajte i uživajte u umjetnosti!

Virtualna izložba najboljih radova nalazi se na slijedećem linku:

Samu dodjelu nagrada i otvorenje izložbe  možete vidjeti na slijedećem linku:

Na slikama u prilogu nalaze se  mentorica Sonja Lovrić Lilić,  predsjednica Udruge Dante Alighieri iz Zagreba Monica Priante,  Marijeta Krznar  i Franko Bajlo. Gornji rad je Frankov („Inferno, purgatorio e paradiso“ odnosno „Pakao, čistilište i raj“)  a donji Marijetin („Beatrice e Dante“ tj. „Beatrice i Dante“).

Zahvaljujemo svima koji su nam omogućili odlazak u Zagreb.

objavio: Sonja Lovrić Lilić   datum: 19. 10. 2021.