Ukupno: 2119717

Evo nas! Zadruga Arbanasi.

Zadruga Arbanasi sudjelovala je na 28. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture. Smotra učeničkog zadrugarstva je manifestacija koja predstavlja pravi festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih

Ovaj put sudjelovali smo kao gosti,a već sljedeći se nadamo natjecanju. Predstavnici su nam bili dvije učiteljice i troje učenika.Imali smo štand prepun radova zadruge koje su dječje ruke marljivo odradile: maslinovo ulje,džem od naranče, lutkice od lavande i straničnici. Svi proizvodi bili su na prodaju po simboličnim cijenama. Nešto se i prodalo dok  su  znatiželjne oči prolaznika sa zanimanjem pratile naš štand.

Dva smo dana cjelodnevno boravili u prostoru Arsenala. Ambijent je bio vrlo ugodan. Upoznali smo mnoštvo zadruga, družili se snjima, izmijenjivali ideje . Održali smo i radionicu izrade lutkica od lavande. Odaziv nam je bio uistinu velik. Učitelji i učenici su sa zanimanjem, ali i praktičnim sudjelovanjem pratili naš rad. Koliko su nam tada srca bila velika, ponos se mogao namirisati u zraku. Možda je to ipak bla samo lavanda,ali ipak...Da ne duljimo učenici su nadmašili učitelji, sudionici su ponijeli svoje lutkice sa sobom poput osvojenih trofeja.

U istom prostoru smo imali i zajednički ručak, izvrsna hrana kao i društvo. Ponijeli smo sa sobom mnoštvo novih ideja i sklopili nova prijateljstva, baš kao pravi zadrugari.

Učenici koji su predstavljali školu: Lana Dubravica, Hana Smoljanec i Lovre Marnika

Učiteljice : Olivija Babec i Katarina Prnjak i PŠ Ploče

Sad su sa nama mlade učiteljice: Sendi Bašić, Ivana Gobin, Olivija Babec i Katarina Prnjak

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

video_za_OLJU.mp4 (1.95 MB)
Zadruga_Arbanasi.ppsx (4.06 MB)

objavio: Olivija Babec Katarina Prnjak   datum: 10. 10. 2016.