Ukupno: 2119162

PREDSTAVLJANJE PROJEKTA „ HRVATSKA STVARA“

Projekt "Hrvatska stvara" je projekt kojim se kod mladih želi suzbiti strah od izazova i inovacija, povećati interes za tehničku kulturu, općenito prirodoslovna i znanstvena područja te poduzetništvo. Projekt  se odvija pod pokroviteljstvom MZOŠ, a provode ga  tvrtka STEMI i Udruga Programerko kao predstavnik Code Cluba Hrvatska s partnerima uz podršku veleposlanstva Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj.

Na samom početku podravljeni smo od strane ravnateljice Jasmine Matešić,  predsjednika Zajednice tehničke kulture zadarske županije Duška Kraljeva te predsjednice Društva pedagoga tehničke kulture Zadar Renate Čizmin.

Predstavljanje projekta je započelo motivacijskim predavanjem, odnosno pričom o iskustvima vezanim uz gradnju tehnološke tvrtke STEMI koju su prepoznali i svjetski giganti poput Amazona, Intela i Googlea. Na taj se način se želi inspirirati mlade, ukazati im na tehnološku budućnost te ih potaknuti da rade na vlastitim projektima.

Nakon toga predstavit će se Code Club Hrvatska, svjetska mreža volonterskih klubova programiranja za djecu koja je krenula iz Velike Britanije. Nakon predstavljanja održat će se hands on radionica za djecu, kako bi se predstavila Code Club inicijativa koja će poslužiti kao platforma za provođenje projekta.

Naša škola je jedina u Zadarskoj županiji koja je osnovala svoj CODE CLUB i s time ostvarila pravo na jednog STEMI robota koji če naši učenici 3. i 4. razreda koristiti u daljnjim projektima. Volonterka Martina Milković ponosna je na svoju grupu koja svaki tjedan marljivo radi na projektima programiranja.

Učenici koji su stigli u pratnji svojih mentora su imali i radionicu na kojoj su radili jedan od projekata.

HR_stvara_poziv_MZO.pdf (115.33 KB)

objavio: Jasenka Čirjak   datum: 26. 4. 2018.