Uskrs u školi

Uskrsni sajam čine rukotvorine Učeničke zadruge Arbanasi pod vodstvom učiteljice Barbare Hadeljan i dječje rukotvorine projekta Škole za Afriku pod vodstvom učiteljice Zorke Bebić Tokić.

Od 11. do 13. travnja u našoj se je školi održao Uskrsni sajam. Veselom i raznolikom izgledu sajma doprinijele su mnogobrojne dječje rukotvorine. Veseli gosti sa posebnom bogatom ponudom zanimljivih proizvoda bili su štandovi projekta Škole za Afriku (učiteljica Zorka Bebić Tokić). Ovdje ste mogli naći prekrasne šarene ogrlice, narukvice, naušnice, kutijice, piliće ….

Da bi se štandovi učeničke zadruge Arbanasi lijepo šarenili uredile su ih učiteljice Sandra Čulina, Jasenka Čirjak, Branka Bajo i Barbara Hadeljan.

Učenici 5. d razreda sa svojom razrednicom Sandrom Čulinom vrijedno su izrađivali kroz duži period vaze, slikice, cvjetiće, drvene magnetiće, šarene kućice od sladolednih štapića... Učiteljica Sandra je izvezla sjajnim koncem uskrsne motive. Mladi tehničari s učiteljem Claudiom Rotunnom izrezivali su drvene zečiće. Učiteljica Jasenka Čirjak je napravila velike cvjetove, zečiće od čarapa, a zajedno s 2. b , 3. b i 4. b je ukrasila mramorne posudice u koje se stavila ljuska od jajeta i posijalo sjemenje. Naš kučni majstor Ive Petričević nam je nabavio iz Dračevca Ninskog pravu ovčju vunu koja se tamo češljala i prala pa se 2. a razred okušao u pravljenju kuglica od vune. Kasnije je nastala i gusjenica.  Učenice i učenici koji redovito pohađaju zadrugu napravili su od nje i glave za lutkice. Kasnije su nastale i prave lutkice i vile s dodavanjem druge, obojene vune.

Sa dječjim rukotvorinama su se pridružile razredi sa svojim učiteljicama Marijanom Matek-Kozulić, Marinom Bajlo, Hanom Bajlo, Katarinom Prnjak, Sonjom Lovrić – Lilić.

Učenici 8. c su izrađivale torbice, dekupaž kutijice, leptiriće a učiteljica Ana Šokota drvene magnetiće s uskršnjim motivima. 6. b razred je izrađivao s razrednicom Barbarom Hadeljan dekupaž kutijice s proljetnim motivima.

Vrijedne zadrugarke i zadrugari su napravile za sajam i balzame za usne, kremice, sapune, dekupaž kutijice, mobile s anđelima, vijence, čokoladice ….

Izložili smo i školsko maslinovo ulje.

Vrijedni kuhari naše školske kuhinje ispekli su ukusne muffine.

Prvi put je svoj školski uskršnji sajam imala i PŠ Ploče. Čestitamo i željno iščekujemo fotografije 😊

UZA Arbanasi: Dina, Katija, Tonka, Rina, Antonija, Rahela, Marta, Filip, Paulo, Luigi, Lovre, Donato, Pavo, Lara, Paola, Karla, Tea, Leona, Zara, Mihaela i učiteljica Barbara.

27 new items by zorka bebic tokic

ŠKOLE ZA AFRIKU

Na temeljima vizije Nelsona Mandele da obrazovanje može transformirati živote ljudi, ali i cijelih zajednica, 2004. godine pokrenuta je inicijativa Škole za Afriku kako bi svako dijete tog kontinenta dobilo svoju priliku za obrazovanje.

Ova važna inicijativa ujedinila je svijet – 27 zemalja do sada je prikupilo više od 300 milijuna američkih dolara, čime je više od 30 milijuna djevojčica i dječaka dobilo priliku za školovanje!

Ured UNICEF-a za Hrvatsku inicijativi se pridružio 2008. godine edukativno-humanitarnim programom Škole za Afriku koji provodi u suradnji s dječjim vrtićima, školama te centrima za odgoj i obrazovanje diljem Hrvatske.

Zajedno s brojnim drugim školama u Hrvatskoj i svijetu učenici OŠ Krune Krstića i područne škole  Ploča priključili su se UNICEF-ovom projektu „Škole za Afriku“.

Primarni cilj projekta je prikupljanje novčanih sredstava kojima bi se omogućio nastavak školovanja djece poplavom pogođenog Madagaskara.

Pomoću radnih materijala, koje je omogućio UNICEF, zajedno smo učili o običajima, školovanju te svakodnevnom životu djece i odraslih na Madagaskaru. Učenici su izrađivali nakit, uskrsne ukrase, ukrasne kutijice i magnete u svrhu prikupljanja novca za školovanje djece Madagaskara.

Na uskršnjem sajmu su izložili svoje rukotvorine i dobrovoljnim prilozima prikupili 4 912,00 kn.

objavio: Jasmina Matešić   datum: 13. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »